Grilování

Grilování se stává velmi oblíbenou záležitostí. Pro někoho doslova koníčkem.

Hlavní jídla

Při přípravě hlavních jídel se v dnešní době můžete v kuchyni opravdu vyřádit.

Koláče a koláčky

Sladká jídla mají v České kuchyni velikou tradici a oblibu.

Polévky

Jak říkávala moje babička, prostě polévka je grunt.

Saláty

Salát to je letní osvěžení, ale i celoroční příloha k jídlu.

« Mazanec Velikonoční +video
Beránek Velikonoční 2 +video »
Domů » Dobrůtky nebo večeře, Hlavní jídla

Buřtguláš +video

Přidal admin v Úterý, 29 Leden 200811 Komentáře(ů)

60 dkg brambor ( 16 malých), 30 dkg buřtů (3 ks), 3 - 5 dkg sádla, 5 lžiček sladké papriky, 15 dkg cibule ( 2 střední), 3/4 l vody, sůl podle chuti, 3/4 lžičky mletého kmínu, 1 lžička majoránky, 1 stroužek česneku. 2 lžíce hladké mouky a 100 ml vody na zahuštění.
Cibulku nakrájíme na drobno a zpěníme jí na sádle. Nakrájené a proprané brambory na cca 1 - 2 cm a stejně nakrájené buřty nasypeme na cibulku, přidáme papriku, krátce promícháme, aby nám paprika nezhořkla a přilijeme vodu. Osolíme, okmínujeme, přikryjeme pokličkou a vaříme téměř do měkka. Před koncem zahustíme moukou rozdělanou ve vodě, krátce povaříme, podle chuti ještě dáme česnek a majoránku a odstavíme, aby brambory nebyly jako kaše.

.

.

nejhorší<-- 1 hvězdička (hrozné)2 hvězdičky (slabší)3 hvězdičky (normální)4 hvězdičky (skvělé)5 hvězdiček (nej,nej) -->nejlepší (10 hlasování, průměr: 4.5 z 5)
Loading ... Loading ...
Vytisknout článek Vytisknout článek

11 Komentáře(ů) k článku “Buřtguláš +video”

  1. 1
    Verka123 Napsal(a):

    Buřtguláš dělám málo, ale v létě ho mám moc ráda. Místo buřtů dávám hodně, hub hlavně směs to je pak nejlepší, to můžu, ale buřty moc nemusim. Moc jsem se těšila na nový videa, tak mám zase na co koukat.

  2. 2
    Ivana Napsal(a):

    Paní Věrko, jsem ráda že se na videa těšíte, ale určitě to znáte domácnost je domácnost, ještě nějaké úkoly k tomu a času je málo.Ale baví mě to a tak budu pokračovat i když to jde někdy pomaleji.

  3. 3
    Robert Napsal(a):

    Právě před chvilkou jsem dokuchtil váš buřtgulášek a mohu říct,že je výborný!

  4. 4
    Ivana Napsal(a):

    To není možné, konečně nějaký chlap. Roberte, to jsem ráda, že se Vám to povedlo a chutná. Mějte se krásně Ivana.

  5. 5
    Tommy Napsal(a):

    Marijánku jasně :D jinak dobrej recept

  6. 6
    Ivana Napsal(a):

    Marijánka je marijánka. Ivana

  7. 7
    koniCZek Napsal(a):

    Skvela chut! Zabralo mi to asi hodinu. Brambory (pouzil jsem cervene) ani uzeninu jsem neloupal a dodalo to jidlu docela dobrou texturu. Jinak bych priste zkusil pridat kukurici, podle me by se tam hodila.

  8. 8
    Ivana Napsal(a):

    S kukuřičkou to může být zase jiné. Zkusit se má všechno.

  9. 9
    Lidus Napsal(a):

    Přidávám ještě žampiony a čerstvou papriku.Dodá to jídlu zase trochu jinou chuť.

  10. 10
    Kamchinka Napsal(a):

    Já přidávám k paprice koření na guláš a kmín dávám mletý (přítel ho nerad a tak aby nepoznal:) )

  11. 11
    Ivana Napsal(a):

    Já taky občas něco nenápadně přidám co nejedí a dělám mrtvou srnu. Jenom se vždycky bavím jak dlabou. Ivana

Napsat komentář