Kuřecí stehna na slanině +videorecept
- komentáře (10)
- verze pro tisk
- 18. 2. 2010
autor: Ekucharka
-1 kg kuřecích horních stehen
-5 dkg másla
-sůl a pepř podle chuti
-6 stroužků česneku
-5 dkg anglické slaniny nebo uzeného bůčku
-1/2 kostičky bujonu
-1 dl vody
-3 středně velká rajčata
Omytá kuřecí stehna si osolíme a opepříme podle chuti. Maso opečeme na másle, dáme stranou a na másle krátce zamícháme na plátky nakrájený česnek. Přidáme sloupnutá a nakrájená rajčata, bujon, vodu, zamícháme a nakonec vložíme zpět stehna.
Dusíme pod pokličkou asi 20 – 25 minut. Během dušení kontrolujeme vodu, kterou podle potřeby přidáme, nebo si jí vypečeme.
Podáváme s bramborem.
4 porce
Příprava 50 minut

Kategorie:



Jak jsem to mohla
Vloženo: 3. 8. 2010; autor: Jana H. (bez ověření)Jak jsem to mohla přehlídnout. Ivo, ty mi taky nic neřekneš.
No a mám postaráno na víkend. Jen asi ty slaninky tam dám víc
asi 100 g. :-)Páčko.
Slaninka nemůže nikdy škodit
Vloženo: 3. 8. 2010; autor: IvanaSlaninka nemůže nikdy škodit
Měj se 
Dobrý den
Vloženo: 2. 8. 2010; autor: Nepřihlášený (bez ověření)Dobrý den,dneska jsem hledala nějaký recept abych mohla své mamince udělat radost a uvařit ji něco dobrého. Už se mi to tam dusí tak snad to bude dobré:) zatím to voní nádherně..
Přeji dobrou chuť Ivana M
Vloženo: 2. 8. 2010; autor: IvanaVýborný recept. Zrovna jsem
Vloženo: 27. 4. 2010; autor: Roman (bez ověření)Výborný recept. Zrovna jsem měl úplně náhodou v lednici čerstvě vyuzený bůček a nemělo to chybu. Na přání jednoho ze strávníků jsem dal ještě stehna dopéct na gril do trouby, aby byla křupavá kůžička a šťávy bylo hodně, tak jsem ji trochu zahustil. Nemělo to chybu. Ještě teď se mi aktivujou žaludeční šťávy, když si na to vzpomenu.
:) To mě moc těší
Vloženo: 27. 4. 2010; autor: IvanaIvanko moc pěkný a rychlý
Vloženo: 19. 2. 2010; autor: Jaruš (bez ověření)Ivanko moc pěkný a rychlý recept.To u nás máme rádi,ale nevím,jak muž ta rajčata stráví,ale mě to nevadí,zkusím,díky
To musím určo
Vloženo: 19. 2. 2010; autor: lenka24 (bez ověření)To musím určo vyzkoušet-kuřátko u nás frčí...
Ahojky Ivo, díky za
Vloženo: 19. 2. 2010; autor: IvanaAhojky Ivo, díky za upozornění. jakmile přijde Jára, tak to tam dopíši
Ivana M
Ivanko v postupu nemáš
Vloženo: 19. 2. 2010; autor: Iva4 (bez ověření)Ivanko v postupu nemáš anglickou slaninu
.Další super receptík. Díky
Poslat nový komentář