Grilování

Grilování se stává velmi oblíbenou záležitostí. Pro někoho doslova koníčkem.

Hlavní jídla

Při přípravě hlavních jídel se v dnešní době můžete v kuchyni opravdu vyřádit.

Koláče a koláčky

Sladká jídla mají v České kuchyni velikou tradici a oblibu.

Přílohy k hlavnímu jídlu

Knedlíky, krokety a jiné patří k české kuchyni.

Vánoční cukroví

Recepty na Vánoční cukroví, to je prostě mnoholetá tradice.

« Pikantní pečené kuře +video
Vítejte na stránkách www.ekucharka.net »
Domů » Vánoční cukroví

Pudinkové cukroví čokoládové +video

Přidal admin v Neděle, 7 Září 20087 Komentáře(ů)

Pudinkové cukroví čokoládové

-25 dkg hladké mouky
-10 dkg moučkového cukru
-2 pudinkové čokoládové prášky
-1 vanilkový cukr
-20 dkg Hery
-1 vejce
-1 lžička skořice
-čokoláda, tuk, kokos na ozdobu

Ze všech surovin zpracujeme těsto a dáme na dvě (nebo i více) hodin do lednice. Těsto nastrouháme na hrubém vzorku struhadla a tvoříme malé hrudky, vysoké cca 1,2 cm. Pokládáme na pečící papír. Můžeme je dávat dost k sobě. Pečeme v předehřáté troubě na 180 st. Napřed uprostřed a později dáme plech ještě výš. !! Při pečení dávejte pozor na připálení. Nastrouhané konce cukroví se rádi připalují.  Můžete si také udělat světlé a tmavé těsto a hrudky dělat dvojbarevné.
Hotové ozdobíme čokoládou rozředěnou ztuženým tukem a posypeme kokosem.
Těsto nám vyjde na 2 plechy.

Pudinkové cukroví čokoládové

nejhorší<-- 1 hvězdička (hrozné)2 hvězdičky (slabší)3 hvězdičky (normální)4 hvězdičky (skvělé)5 hvězdiček (nej,nej) -->nejlepší (2 hlasování, průměr: 5 z 5)
Loading ... Loading ...
Vytisknout článek Vytisknout článek

7 Komentáře(ů) k článku “Pudinkové cukroví čokoládové +video”

  1. 1
    Věrka123 Napsal(a):

    No, a vánoce se nám budou opět blížit. Možná, že by to šlo i tim lisem co je na česnek, to by taky dělalo provázky. Věrka.

  2. 2
    Ivana Napsal(a):

    Ahoj Věrko, no právě už musím zkoušet. Tady to musí být brzy. Tohle cukroví není špatné, ale musí se dělat alespoň 14 dní dopředu. Ivana M

  3. 3
    Jana H. Napsal(a):

    Věruško a Ivo, to tedy máte pravdu. Léta jsem nepekla, protože to nikdo nechtěl. U nás byly Vánoce ve znamení bramborového salátu, řízků a obložených chlebíčků. Cukroví nechtěli. Teď co jsou z domu, tak oba chtějí cukroví. Snacha mi nevěří, že jsem nepekla a že syn cukroví nechtěl. Teď to před ním musí chránit. No a protože jsem už doma, tak jsem řekla, že letos něco málo napeču. Pošlu sem dva recepty, které jsou moc dobré, protože klasiku znáte. Ahojky J.H.

  4. 4
    Ivana Napsal(a):

    Jani už se těšíme. Ivana M

  5. 5
    Hančí Napsal(a):

    Ahoj Ivanko!No to jsem,tedy lajdák,úplně mi tohle, nějak uniklo!!!A může to být dobré!!Kakaové mají u nás nejraději,tohle je zajímavé tím strouháním,zas něco, co neznám.Snad se zrepetáme,abychom si mohli o vánocích něco dát.Tohle mě láká!!!Ahojky Hančí

  6. 6
    Ivana Napsal(a):

    Ahoj Hančí, až tak špatný to není, ale prostě dětičky ty nejvíc prosazují klasku a to jsou vanilkové rohlíčky. Měj se. Ivana M

  7. 7
    Hančí Napsal(a):

    Ahoj Ivanko,musím se přiznat,my je taky máme, snad nejraději, ze všeho.Ahojky Hančí

Napsat komentář