Francouzské brambory +video

1kg vařených brambor ( můžou být lehce nedovařené), 20 dkg cibule, 1 větší kyselá okurka, 25 dkg uzené krkovičky ( budete-li dávat uzený bůček, dejte MÉNĚ sádla), 10 dkg sádla, 3 celá vejce. Sůl a pepř podle chuti.
Cibulku nakrájíme na kostičky a na sádle jí necháme zesklovatět. Brambory nakrájíme na plátky nebo na kostičky, okurku nastrouháme na hrubo, maso nakrájíme na kousky a vše smícháme dohromady. Nezapomeneme osolit a opepřit. Dáme do pekáčku, který už nevymazáváme a zalijeme rozšlehanými, osolenými vejci.
Pečeme na 180 - 200 st. až budou vejce propečená a brambory opečené.
Určitě nakrmíme 4 jedlíky.
.
.

Vytisknout článek


-- NEJLEPŠÍ 
17 Leden 2008 v 16.05
Já mám moc ráda ve francouzkých bramborách kukuřici, to mě moc chutná.
17 Leden 2008 v 16.44
Já jí mám taky moc ráda, ale když je doma na obědě kluk, tak kukuřici nemusí.Oblíbila jsem si bonduel směs kukuřice, hrášku a trochu papriky.
17 Leden 2008 v 17.35
Tu mám taky moc ráda, taky jí používám. Posledně jsem jí dávala do rizota a kousek brokolice a masa moc mě to chutnalo.
17 Leden 2008 v 18.21
Já jí taky cpu do rizota a rizoto peču v troubě. Podle mě to má lepší chuť než když se to všechno zamíchá s vařenou rýží. A do toho rizota dávám to domácí vepřové maso.
17 Leden 2008 v 18.28
Na to maso se taky chystám, až bude příležitost. Já jsem dříve dělávala rizoto z hovězího ve vlastní šťávě, ale už to nedělám, protože teď je to taková kaše, řezanka já nevím jak to mám nazvat, prostě už to z toho nejde. Dřív bylo to maso v kusech a to mě moc chutnalo.
17 Leden 2008 v 20.25
To máte pravdu
28 Leden 2008 v 10.38
Málo kdo ví, že ve francouzkých bramborách je senzační vrstva kysaného zelí. Doporučuji!
28 Leden 2008 v 14.24
Tak to díky za radu, zelí to můžeme pořád. Ivana
28 Leden 2008 v 15.57
ja vam hodne dekuji zaten hovjezi gulas je fakt dobrej